ליצירת קשר

השארו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  פוד קוסט

  הבסיס לתמחור נכון של מנות בבתי קפה ובמסעדות, וגם לרווחיות מקסימלית, הוא פוד קוסט (Food Cost) – עלות חומרי הגלם בכל מנה.

  חישוב מדויק של הפוד קוסט הוא בסיס הכרחי לניהול מושכל של בתי עסק קולינריים, והפחתת עלות המזון למינימום תוך שמירה על רמה גבוהה של מנות המוגשות לאורחים היא מפתח ליציבות העסק ושגשוגו.

  אנחנו ב-new-rest נעזור לכם לצמצם את הפוד קוסט מבלי לפגוע באיכות המנות, וזאת בכל הדרכים האפשריות: דרך אחת היא סיוע באיתור הספקים שמציעים לא רק חומרי גלם משובחים אלא גם מחירים תחרותיים, דרך שנייה היא גיבוש ויצירת נהלי עבודה נכונים ויעילים שמובילים למינימום אובדן מזון ודרך נוספת שבה נעזור לכם היא הקטנת הסיכוי לגניבת חומרי הגלם יקרי הערך.

  במידת הצורך, כולל השירות שלנו גם ייעוץ קולינרי לבניית תפריט שמצד אחד יציע מגוון רחב של מנות מפתות ואטרקטיביות לקהל היעד שלכם, ומצד שני מאפשר להכין את אותן מנות בפוד קוסט סביר שמוביל לרווחיות מספקת.

  בכל מקרה, בחינת הפוד קוסט מתבצעת הן ביחס לכל מנה בנפרד, על סמך פירוט מדויק ומדוקדק של כל חומרי הגלם הדרושים להכנתה (פוד קוסט תיאורטי), והן באופן כללי (פוד קוסט מעשי, שמשקלל בתוכו גם את הפחת הבלתי נמנע של מזון, בין אם בשל חומרי גלם שהתקלקלו ובין אם עקב מנות שהוחזרו).

  בדרך זו, ניתן לאתר מנות שקשה עד בלתי אפשרי למכור אותן ברווח סביר ולשקול על סמך נתונים מדויקים עד כמה כדאי לכלול אותן בתפריט, וכמו כן לבחון את מצבו של העסק מבחינת עלות המזון ביחס למקובל בענף. בהקשר זה כדאי לדעת שהרף המאפשר הצלחה לאורך זמן משתנה בהתאם לסוג העסק, כשלמשל מסעדות מזון מהיר מחויבות לפוד קוסט נמוך בהרבה מזה שמאפיין מסעדות יוקרה.

  ליצירת קשר

  השארו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   עוד בנושא

   ייעוץ למסעדות

   הקמה וניהול של מסעדה בסביבה תחרותית כמו זו הקיימת בארץ הינה מלאכה לא קלה. השינויים הרבים, כוח האדם המשתנה, עבודה מול ספקים רבים, ולקוחות אשר יודעים בדיוק מה הם רוצים מצריכים ניהול מקצועי ויעיל אשר יודע להגיב לסביבה דינמית. גם מסעדנים וותיקים מבינים כי הכנסת יועץ אשר ילווה את תהליכי הניהול מאפשר להם...

   תוכנית עסקית למסעדה

   מסעדנים ותיקים טוענים שצריך להיות משוגע כדי לפתוח מסעדה – והם צודקים, אבל עם שינוי קטן: צריך להיות משוגע כדי לפתוח מסעדה בלי תוכנית עסקית, ורצוי מאוד שזו תהיה תוכנית עסקית מפורטת ומדויקת שהוקדשה לה תשומת לב רבה. תוכנית עסקית נכונה היא כמו מפת אוצר: היא עוזרת ליזם להבין מהו ה-DNA של המסעדה...

   מה אנחנו מציעים

   הדרכת צוותים – העובדים הם המשאב החשוב ביותר שלנו. גם אם יצרנו תנאים נכונים לעבודה, ללא הדרכה בסיסית לפני פתיחה, והדרכות מקצועיות שוטפות לא נוכל לשלוט ולשפר את רמת השרות. אנו בונים הדרכות יעודיות על פי הרכב הצוות ורמתו, ועוסקים במעגל השרות והמכירות. כתיבת נהלים – על מנת לאפשר מעקב ועבודה על פי פורמט...

   קידום מסעדות