ליצירת קשר

השארו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  תוכנית עסקית למסעדה

  מסעדנים ותיקים טוענים שצריך להיות משוגע כדי לפתוח מסעדה – והם צודקים, אבל עם שינוי קטן: צריך להיות משוגע כדי לפתוח מסעדה בלי תוכנית עסקית, ורצוי מאוד שזו תהיה תוכנית עסקית מפורטת ומדויקת שהוקדשה לה תשומת לב רבה.

  תוכנית עסקית נכונה היא כמו מפת אוצר: היא עוזרת ליזם להבין מהו ה-DNA של המסעדה שאותה הוא רוצה להקים (למשל מסעדה איטלקית לכל המשפחה, מסעדה הודית ידידותית לטבעונים, מסעדה שכונתית כשרה עם מחירים נוחים במיוחד, מסעדה לאירועים וכו'), מיהם הסועדים הפוטנציאליים, מהו הלוקיישן האופטימלי, מהי ההשקעה הנדרשת כבר בשלב הקמת המסעדה, מיהם המתחרים העיקריים וכיצד להתמודד איתם בהצלחה ועוד – כל מה שצריך כדי שתכנון המסעדה, גיבוש התפריט, בניית צוות העובדים, השיווק ובעצם כל החלטה שהיא יתבצעו על סמך כל המידע הרלוונטי.

  כל כתיבת תוכנית עסקית דורשת מיומנות והיכרות עם מודלים שונים שעל-פיהם נעשים הניתוחים הנ"ל. הכנת תוכנית עסקית איכותית למסעדה מחייבת בנוסף ניסיון עשיר בתחום ספציפי זה – וכאן אנחנו ב-new-rest נכנסים לתמונה ומספקים לכם תוכנית שהיא בסיס איתן למסעדה משגשגת.

  התוכנית העסקית שנבנה עבורכם מבטיחה קודם כל מיצוי יעיל במיוחד של ההשקעה הכספית, השקה חלקה ומוצלחת במיוחד ויציאה לדרך כשאתם יודעים בדיוק לאן מועדות פניכם ומהם הנתיבים הטובים ביותר עבורכם לפסוע בהם. גם בהמשך המסע יש לתוכנית העסקית של new-rest תפקיד חשוב ובפרט מניעת משברים פיננסיים ובעקבותיהם קשיים תפעוליים משמעותיים עקב תזרים מזומנים בעייתי.

  כדאי לזכור שכניסה לעולם המסעדנות ללא תוכנית עסקית שנכתבה ע"י אנשי מקצוע משולה להיקלעות לשדה מוקשים ללא כל אמצעי הגנה. לעומת זאת, הידע הרחב והמעמיק שלנו – תוצר של ליווי אסטרטגי למבחר רחב של מסעדות, הן בשלב ההקמה והן בשלב הפעילות השוטפת – יזהה עבורכם מראש מכשולים אפשריים ובנוסף יציע דרכים שונות לעקוף אותם בקלות, כך שהמסעדה תמצה את הפוטנציאל שלה ותהפוך לעסק מתגמל במיוחד עבורכם.

  תוכנית עסקית למסעדה שרוצה להצליח

  תוכנית עסקית למסעדה

  אחרי לא מעט לבטים, אתם מרגישים שהגיע הרגע לעשות את הצעד ולהתקדם לעבר הקמת המסעדה שתמיד רציתם לפתוח. עם זאת, לצד ההתרגשות והחלומות על הפתיחה, הביקורות הנלהבות והלקוחות שיעמדו בתור, אתם מרגישים בעיקר חוסר וודאות. התחושה הזו הגיונית וטבעית, והיא מוכרת היטב לכל יזם רגע לפני שהוא מקים עסק חדש, ובפרט כאשר מדובר בתחום מורכב כל כך. מצד שני, תוכנית עסקית למסעדה היא דרך טובה לצמצם את חוסר הוודאות, להיכנס אל העולם הקולינרי בעיניים פקוחות ולפעול באופן מסודר ויעיל להשגת המטרות שלכם. בעזרת המומחים של New Rest תוכלו לבנות את התוכנית העסקית שלכם בצורה הטובה ביותר.

  תוכנית עסקית למסעדה – צעדים מקדימים

  כאמור, תוכנית עסקית למסעדה חדשה היא משימה חשובה שעוזרת לנו לפעול נכון וחכם יותר, אבל העבודה על התוכנית מתחילה עוד לפני שנתמקם על יד קובץ האקסל עם רשימת משימות וחלוקת תחומי אחריות.

  • ניתוח שוק: נבחן את ענף המסעדנות, את המתחרים ואת פעילותן של המסעדות באזור הגיאוגרפי הספציפי
  • איומים והזדמנויות: האם המסעדה מציעה תפריט ייחודי שמתחרות אחרות באזור לא מציעות? האם ישנם חוקים או תקנות שעלולים להשפיע על הצלחת המסעדה?
  • מיצוב ובידול: מה הייחודיות שלכם? למה המסעדה שלכם טובה יותר? מה אתם מציעים ללקוחות?

  אלה הן חלק מהשאלות המקדימות שכל עסק חייב לשאול את עצמו, וכל מסעדה חדשה עם שאיפות גדולות צריכה להתמודד עמן. מכאן נוכל להמשיך הלאה אל הפרטים הקטנים ביותר, מבחירת הספקים וחומרי הגלם, דרך עיצוב המסעדה ועד למהלכי השיווק ויחסי הציבור. תוכנית עסקית טובה מקיפה את כל הסוגיות המהותיות כדי להבטיח התנהלות יעילה ונכונה לכל אורך הדרך.

  לומדים לשחק את המשחק

  כדי לבנות תוכנית עסקית למסעדה, אתם פשוט חייבים להבין את חוקי המשחק, את הזירה שבה אתם מתמודדים, את היריבים הפוטנציאליים ואת היתרונות והחסרונות שאתם מביאים אל המגרש. בתהליך ליווי מקצועי ויסודי מאוד, צוות New Rest יסייע לכם להתמקד בנושאים החשובים באמת, להכיר טוב יותר את השטח ולהגיע אליו כשאתם ערוכים ומוכנים לכל קרב ולכל מערכה.

  פתיחת מסעדה עם NEW REST

  פתיחת מסעדה

  במובנים רבים, פתיחת מסעדה איננה שונה מהקמת עסק בענפים אחרים לחלוטין. למעשה, לפני השקת חנות בגדים, חדר כושר או כל עסק אחר, אנחנו צריכים לדעת בדיוק לאן אנחנו הולכים, להבין את המחיר הכלכלי, את סיכויי ההצלחה, את הקשיים, את התקנות ואת האפשרויות שעל הפרק. ההכנה המעמיקה הזו מאפשרת לנו לצמצם את הסיכונים אליהם אנחנו חשופים, ובענף המסעדות יש מהם בשפע. אז רגע לפני שאתם יוצאים לדרך, נוטלים על עצמכם התחייבויות גדולות ובאופן כללי מכניסים את כל הגוף להרפתקה מורכבת במיוחד – הצוות המקצועי של New Rest מציע לכם את הכלים שאתם הכי צריכים לאורך המסע.

  פתיחת מסעדה חדשה – או רכישת עסק קיים?

  כדי להשיג את המטרות שלכם יש לכם כמה וכמה חלופות, כאשר פתיחת מסעדה חדשה היא רק אחת מהן, והנה כמה אפשרויות שכדאי להכיר:

  • רכישת מסעדה קיימת לצורך השקעה ופיתוח
  • רכישת זיכיון לפתיחת סניף חדש של רשת מובילה
  • פתיחת מסעדה חדשה לחלוטין

  חשוב מאוד להכיר את כל האפשרויות הללו, את המשמעויות הנלוות לכל אחת מהן, את המחיר שיידרש מכם ואת היתרונות שלהן. ניתוח מעמיק של כל הנושאים המרכזיים הוא צעד קריטי, ועם יועץ מקצועי שילווה אתכם תוכלו לקחת אותם בחשבון. כך תדעו כמה תעלה ההקמה ומה הן עלויות התפעול השוטפות של העסק, כמה עובדים תצטרכו ועד כמה ההשקעה הזו עשויה להשתלם לכם. הכניסה אל עולם המסעדות מחייבת את היזמים לפקוח עיניים ולהתמודד עם המציאות באופן מפוכח לחלוטין כדי שתוכלו לשפר את הסיכויים שלכם להישאר בצד החיובי והנכון של הסטטיסטיקה.

  שמים דגש על כל הפרטים

  אין ספק שההחלטה על פתיחת מסעדה היא החלטה חשובה וגורלית מאוד, ולפני שאתם מקבלים אותה כדאי להבין היטב את כל האותיות הקטנים ואת כל הפרטים המרכזיים. צוות המומחים של New Rest יפרוש בפניכם את כל פיסות הפאזל ויעזור לכם לקבוע יעדים ומטרות, לבחון את השטח, לקבל החלטות טובות יותר ולהיכנס אל עולם תחרותי וגדוש מנקודת מוצא טובה ככל הניתן. בתקופה שבה עסקים רבים נסגרים, בהם גם לא מעט מסעדות, נדמה שאין דרך אחרת לעשות את זה נכון.

  הקמת מסעדה עם תוכנית עסקית נכונה

  הקמת מסעדה

  האוכל תופס מקום של כבוד בישראל, ולצד תכניות הבישול ותחרויות האוכל אנחנו עדים למגוון עשיר של מסעדות בשלל סגנונות. התשוקה הגדולה שלנו לאוכל מעוררת אצל רבים את החלום לפתוח מקום ייחודי עם תפריט מפתיע ומנות משובחות. רבים גם מאמינים כי למרות הקשיים הנלווים להחלטה על הקמת מסעדה, יש להם מספיק רצון ואמונה כדי להצליח. אז נכון, אלה בהחלט פרמטרים משמעותיים מאוד, אבל יש עוד צעד חשוב מאוד שיעזור לכם לשפר את הסיכויים: הייעוץ העסקי של  New Rest.

  הקמת מסעדה עם ליווי עסקי: למה זה חשוב?

  ייעוץ בתהליך הקמת מסעדה הוא מהלך חיוני מאוד, ויש לו כמה וכמה יתרונות מרכזיים:

  • היועץ המנוסה יעזור לכם לבחור את הקונספט שלכם ולהתאים לו תפריט איכותי וייחודי
  • היועץ המיומן יסייע לכם בניהול השוטף ובתפעול העסק
  • היועץ הוותיק יעניק לכם את הכלים והידע למעקב יעיל ומדויק אחר ההוצאות והכספים בכלל
  • היועץ המקצועי יגלם תפקיד משמעותי בבניית המותג שלכם

  חשוב לזכור כי ייעוץ קולינרי מתבצע על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב, אלה שמבינים את האתגרים הניצבים בפני היזמים רגע לפני שהם מקימים מסעדה, בית קפה או כל עסק אחר מתחום המזון והמשקאות. זהו תהליך ייעוץ המבוסס על היכרות טובה עם התחום, בחינה מציאותית של האפשרויות והסיכונים, ויכולת לזהות את הפתרונות הנכונים למסעדה שלכם. כך תדייקו את תהליך העבודה, תבחרו את חומרי הגלם הטובים ביותר, תעבדו עם הספקים האידאליים ותגייסו כוח אדם מיומן שיסייע לכם בהשגת התוצאות.

  איתכם בכל שלב בתהליך

  תהליכי עבודה נכונים, נהלים ברורים, השכרת צוות העובדים ובניית המטבח המקצועי ביותר, כל אלה יחד הם חלק בלתי נפרד מתהליך הקמת מסעדה חדשה. מאחורי כל משתנה כזה נמצא עולם מורכב וסבוך במיוחד, אבל הוא יכול להיות פשוט הרבה יותר עם ליווי מקצועי מהצעד הראשון. אז לפני שאתם משקיעים מאות אלפי שקלים בהקמת עסק חדש בתחום תחרותי כל כך, צוות המומחים של New Rest יעניק לכם את ההכוונה, את הכלים ואת הידע הדרושים כדי לעשות את זה נכון.

  תכנון מסעדה בישראל

  תכנון מסעדה

  בין אם אתם שועלים ותיקים בתחום המזון ובין אם אתם סועדים נלהבים שיודעים בדיוק איך תיראה המסעדה החלומית שלכם, ההחלטה לעשות את הצעד הגדול הזה בהחלט מעוררת חששות. אין כל ספק כי תכנון מסעדה חדשה מחייב את היזמים להיכנס לשוק בעיניים פקוחות, ועם ליווי מקצועי תוכלו לעשות את זה נכון. אנשי המקצוע הוותיקים של New Rest יעזרו לכם בתהליך הזה, עם כל השאלות הקשות שלא העזתם לשאול את עצמכם, עם כל הידע שאתם צריכים ועם הכלים החשובים ביותר שעושים את ההבדל המשמעותי בין כישלון מהדהד להצלחה מסחררת.

  תכנון מסעדה – אלה השאלות החשובות

  היועצים הקולינריים שילוו אתכם בתהליך של תכנון מסעדה חדשה יאלצו אתכם להתמודד עם המון שאלות חשובות ומכריעות:

  • האם אתם מתכננים לפתוח מסעדה כשרה או לא?
  • מה הוא המטבח המשפיע ביותר על המנות שתגישו (איטלקי, מקסיקני, צרפתי או אוכל ביתי)?
  • מי קהל היעד שלכם ומה הוא אוהב לאכול?
  • איזו אווירה אתם רוצים להשרות ברחבי המסעדה?
  • האם אתם מתכננים לגייס מלצרים שיגישו ללקוחות את האוכל – או שמא מדובר בשירות עצמי?
  • איך ייראה המקום – מעיצוב הקירות ועד השולחנות, הכיסאות ואפילו המפיות?

  זוהי רשימה קטנה וחלקית בלבד, אבל היא בהחלט מסמנת לנו כמה נושאים מהותיים שאנחנו פשוט חייבים להתמקד בהם. זוהי הדרך להגדיר את העסק, את המהות ואת הצרכים שלו, ומכאן נוכל לגזור תוכנית עסקית ברורה, תקציב הדרוש להקמת המסעדה והבנה טובה יותר באשר לניהול השוטף ולתפעול המערך המורכב הזה. רגע לפני שאתם מכניסים את הרגל אל המים, ודאו שאתם יודעים הכל על העומק, הטמפרטורה והאופן שבו תצטרכו לשחות כדי להגיע אל הקצה השני בבטחה.

  מגשימים חלום בעזרת New Rest

  צוות המומחים של New Rest ילווה אתכם בכל שלב במסע שלכם לעבר הגשמת החלום, כדי להבטיח לכם תכנון מסעדה ברמה הגבוהה ביותר ועל פי הצרכים הייחודיים שלכם. זהו תהליך ארוך טווח שמאפשר לנו להגדיר את המקום המושלם אבל גם להבין מה נדרש מאיתנו בכל תחום ובכל רגע נתון. ידע הוא הכוח המשמעותי שלכם בדרך אל ההצלחה.

  ייעוץ להקמת מסעדה

  ייעוץ להקמת מסעדה

  ישנם פרמטרים ברורים שיקבעו האם המסעדה שאתם מדמיינים לעצמכם יכולה להפוך לסיפור הצלחה. אחד הבולטים שבהם הוא כמובן הלוקיישן הנבחר, ואין ספק שאם תבחרו מיקום מנצח תשפרו את הסיכויים שלכם. מצד שני, האם המקום המרכזי הזה מתאים למסעדה כמו זו שעליה אתם חולמים? מסעדה לא כשרה בשכונה שבה רוב האוכלוסייה מסורתית היא דוגמה טובה להחלטה גרועה, ותכנון מסעדה יוקרתית באזור שבו ניצבות שפע של מסעדות זולות משמעותית הוא מהלך שמחייב בחינה מעמיקה. עם ייעוץ להקמת מסעדה תוכלו להבין את המשמעות העסקית והכלכלית של כל החלטה שתקבלו, וכדי לעזור לכם לעשות את זה נכון צוות New Rest עומד לרשותכם.

  ייעוץ להקמת מסעדה – שפע של חלופות

  אחת השאלות הבסיסיות והחשובות שתישאלו בתהליך ייעוץ להקמת מסעדה, היא מה אתם בעצם רוצים להשיג, ואיך תיראה המסעדה האידאלית שלכם:

  • האם אתם מתכננים להקים מסעדת שף יוקרתית עם מנות גרנדיוזית במחירים גבוהים?
  • האם אתם חולמים על מסעדה שתציע אוכל ביתי במחירים נמוכים?
  • האם אתם משתוקקים לפתוח מקום שיגיש קפה ומאפים טריים ללא ארוחות ומנות חמות?
  • האם אתם מדמיינים לעצמכם מסעדה קטנה ומשפחתית או רשת שתגיע גם לערים אחרות בהמשך?

  רק אתם יודעים איזו חלופה נכונה יותר, והליווי המקצועי שתקבלו בתהליך ההקמה קריטי כדי שתוכלו להבין את המשמעות האמיתית של כל חלופה. עלויות ההקמה תלויות בהחלטה שלכם, וגם המיקום הנבחר, הרכב צוות העובדים שלכם, חומרי הגלם, התפריט, הקונספט, הספקים הדרושים וגם נושאים גדולים הרבה יותר כמו שיפוץ ועיצוב המקום, שיווק ויחסי ציבור.

  בוחרים בהצלחה

  על אף הסטטיסטיקה, זו שמצליחה לעורר לא מעט מתח וחרדה בקרב בעלי המסעדות והיזמים שרוצים להיכנס אל הענף, מסעדות רבות מצליחות. הן משיקות סניפים חדשים, מעשירות את התפריט ונהנות מקהל לקוחות נאמן שחוזר שוב ושוב. ההצלחה הזו היא לא פנטזיה פרועה אלא מציאות של ממש, וכדי לשפר את הסיכוי שלהם להגיע אליה תוכלו להיעזר בתהליך של ייעוץ להקמת מסעדה. עם צוות המקצוענים של New Rest התמונה תהיה ברורה וחדה הרבה יותר לכל אורך הדרך.

  ליצירת קשר

  השארו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   עוד בנושא

   ייעוץ למסעדות

   הקמה וניהול של מסעדה בסביבה תחרותית כמו זו הקיימת בארץ הינה מלאכה לא קלה. השינויים הרבים, כוח האדם המשתנה, עבודה מול ספקים רבים, ולקוחות אשר יודעים בדיוק מה הם רוצים מצריכים ניהול מקצועי ויעיל אשר יודע להגיב לסביבה דינמית. גם מסעדנים וותיקים מבינים כי הכנסת יועץ אשר ילווה את תהליכי הניהול מאפשר להם...

   מה אנחנו מציעים

   הדרכת צוותים – העובדים הם המשאב החשוב ביותר שלנו. גם אם יצרנו תנאים נכונים לעבודה, ללא הדרכה בסיסית לפני פתיחה, והדרכות מקצועיות שוטפות לא נוכל לשלוט ולשפר את רמת השרות. אנו בונים הדרכות יעודיות על פי הרכב הצוות ורמתו, ועוסקים במעגל השרות והמכירות. כתיבת נהלים – על מנת לאפשר מעקב ועבודה על פי פורמט...

   תכנון מטבח למסעדה

   המטבח הוא הלב של כל מסעדה מכל סוג שהוא, וכדי שהוא יפעם בקצב הנכון ויבטיח תפקוד מיטבי של כל העסק חשוב מאוד לתכנן אותו בקפידה. מטבח לא מתוכנן הוא מטבח לא יעיל, כלומר מטבח שגורם לבזבוז כסף בגלל לייבור קוסט גבוה יתר על המידה ופוד קוסט שגם הוא מופרז שלא לצורך. מטבח לא...

   קידום מסעדות