Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ליצירת קשר

השארו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  בניית תפריט

  בניית תפריט עבור מסעדה הינה בעלת חשיבות עליונה. מדובר על החלטות הנוגעות ללב הפעילות שלה. התפריט חייב להיות מותאם לסוג המסעדה ולקהל היעד שמגיע אליה. הוא אמור למשוך את עיני הלקוחות ואת ליבם. חברת NEW REST ניהול, ייעוץ והקמת מתחמי מזון עוסקת בתחום וניתן לקבל ממנה מידע רלוונטי.

  בניית תפריט – עם איזון מושלם

  בניית תפריט חייבת לקחת בחשבון אלמנטים שונים. הוא יהיה מותאם לקטגוריה שבה היא פועלת. כך מזרחית, איטלקית, אסייתית, רומנית ועוד. יש לקבל החלטה על מסעדה חלבית, בשרית או להגיש מנות הכוללות את שני המרכיבים הללו. לבחירה כזאת יש השלכה ישירה על אנשים השומרים על כשרות אשר לא יגיע אליה. בנוסף, בהתאמה לקהל היעד היכול להיות פועלים, עממי, יוקרתי וכדומה. כל תפריט כולל מנות ראשונות שנועדו לפתיחה, מנות עיקריות וקינוח. בנוסף, הוא יהיה עשיר במשקאות מסוגים שונים כולל קרים, חמים וחריפים. המנות העיקריות הן אלו המהוות את ליבו של התפריט. לפחות אחת מהן (אבל רצוי שיותר) תהיה אהובה ומבוקשת על קהלים שונים. היא מהווה את הבסיס ובמקרים רבים, באים דווקא בגללה. במסעדות רבות בוחרים מנת דגל ידועה אותה הם מפרסמות. אלו מנות היכולות להפוך למותג מוביל שלהן.

  ייעוץ משלים

  ייעוץ משלים יכלול פרטים נוספים. כך הצורך לשלב מנה צמחונית או טבעונית אחת בכל תפריט בגלל הטרנד הקיים ובגלל ריבוי האנשים המאמצים תזונה זאת. נקודת אחרת לציון היא כתיבת התפריט ובנייתו על פי הקונספט המתגבש. הוא חייב להיות ברור, נכון לתפעול, יצירתי ומתאים למקום ולאופי המסעדה. בנוסף, אופן הצגתו ללקוחות בחזית המסעדה ו/או עם הישיבה מול השולחנות ועוד.

  שירות מקיף

  חברת NEW REST ניהול, ייעוץ והקמת מתחמי מזון עוסקת בתחום ומומלץ לקבל ממנה שירות מקיף עם יחס אישי. יועצים חיצוניים נחשפים לחידושים והתפתחויות ויכולים להביא מניסיונם והידע שלהם לכל בעל מסעדה או שף. הם למדו את התחום לעומק וספקו שירות איכותי ללקוחות רבים לאורך שנים. הם ישמחו להעמיד או  יכולותיהם וכישוריהם לכל לקוח נזקק – חדש או ותיק וחוזר כאחד. לקריאה עוד אודותינו לחצו כאן.

  בניית תפריט למסעדה

  כאשר לקוחות מגיעים למסעדה והתפריט מוגש להם הם לא יכולים אפילו להתחיל לתאר איזו עבודת הכנה מעמיקה ומדויקת בוצעה כדי שהן יוכלו לקרוא את התפריט ולבחור מתוכו את המנות שהם יזמינו. בניית תפריט למסעדה הוא תהליך בפני עצמו והוא מהווה חלק בלתי נפרד מהייעוץ המקצועי שנדרש לבצע לפני שפותחים מסעדה. בדומה לליווי עסקי שצריך לשכור לפני שפותחים כל עסק שהוא, בכל תחום שהוא – כך גם בתחום הקולינרי. אפשר אפילו לומר שבניית התפריט היא אחד השלבים הסופיים בתהליך וכאשר מגיעים אליו זה אומר שפתיחת המסעדה הלכה למעשה קרובה מאי פעם.

  מה כוללת החשיבה על בניית תפריט למסעדה?

  אין זה פשוט לבנות תפריט כי צריך לחשוב על הרבה מאד דברים. מעבר לשילוב של המנות השונות צריך לחשב את הכמויות הנדרשות של חומרי גלם ואת הכדאיות של החזקתם במלאי על בסיס קבוע ויומיומי, צריך לוודא שבוחרים מנות שלא יהיה מסובך או מאתגר מדי להכין וכמובן שיהיה מדובר במנות שהסועדים יתעניינו בהם וירצו להזמין. צריך לחשוב על קהל היעד שהמסעדה פונה אליו ולוודא שלכל מי שיגיע יהיה מה לאכול. בניית תפריט למסעדה תכלול גם חשיבה אודות אנשים שעלולות להיות להן מגבלות תזונתיות כמו רגישויות כאלה ואחרות, צמחונות או טבעונות. מדובר בתהליך שצריך לחשוב בו לא מעט ולקבל החלטות חשובות.

  לבנות תפריט ולהזמין לקוחות

  התפריט הוא מסמך חשוב מאד וחלק מהתהליך של בניית תפריט למסעדה יהיה קשור גם לעיצוב של התפריט, לבחירת גופנים ולשילוב תמונות. יש מסעדות שבהן התפריט נמצא על גבי מכשיר אלקטרוני כמו טאבלט או מחשב נייד קטן וגם ההחלטה על דרך הגשה כזאת תתקבל לאחר לא מעט חשיבה והתלבטות. ישנם מקרים שבהם היזמים ומי שמלווה אותם בפן העסקי וקולינרי יבצעו ניסיונות עם אנשים אקראיים שיגיעו למסעדת דמה כדי להזמין מהתפריט ויקבלו מהם משוב.

  מתעניינים בליווי עסקי לקראת הקמת מסעדה ובניית תפריט? newREST – זו הכתובת עבורכם, עם ידע נרחב וניסיון עשיר בליווי עסקים בתחומי המזון והקולינריה.

  ליצירת קשר

  השארו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   מאמרים נוספים

   הקמת מסעדה חדשה

   הקמתה של מסעדה חדשה היא מהלך עסקי שכרוכה בו השקעה של מאות אלפי שקלים (במקרה של מסעדה קטנה) עד מיליוני שקלים (עבור מקום בסדר גודל בינוני, שלא לדבר על מסעדה גדולה או יוקרתית במיוחד). על-מנת שזו אכן תהיה השקעה ולא הימור מסוכן, מומלץ בחום להקדיש זמן ומחשבה למספר דגשים קריטיים ובפרט רישוי,...

   פוד קוסט סושי

   פוד קוסט, כלומר העלות של חומרי הגלם המשמשים ליצירת מנה מסוימת, הוא הבסיס לתמחור אופטימלי שלה, ולמעשה עוד קודם לכן מרכיב חשוב ביצירת תפריט שגם יכלול מנות אטרקטיביות וגם יהיה ניתן להציע אותו ללקוחות במחיר תחרותי. בפרט כך הדבר כשמדובר בסושי: המאכל היפני שהפך לפופולרי מאוד גם בארץ מבוסס בעיקר על דגים, שמחירם...

   איך לתכנן מסעדה כמו שצריך?

   כאשר מגיעים למסעדה, יושבים ומזמינים מנות מהתפריט שנראות טעימות ומזמינות לא תמיד עוצרים רגע כדי לחשוב על התהליך הארוך והלא פשוט של תכנון מסעדה שאותו ביצעו הבעלים והמנהלים על מנת שאותם לקוחות אכן יוכלו לשבת בכיף והנאה ולאכול לשובע. תהליך זה אורך לא מעט זמן שיכול להגיע גם לכדי לא מעט חודשים,...

   קידום מסעדות